PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024 1 Voliči naprieč celou Slovenskou republikou si dnes môžu zvoliť prezidenta SR, úspešným sa stane jeden spomedzi týchto deviatich kandidátov: Patrik Dubovský, Krisztián Forró, Štefan Harabin, Ivan Korčok, Marian Kotleba, Ján Kubiš, Igor Matovič, Milan Náhlik a Peter Pellegrini.

Ak nikto z nich nezíska v prvom kole nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, v druhom kole sa 6. apríla stretnú dvaja najúspešnejší.

Pôvodný počet kandidátov bol 11, kandidatúry sa však vzdali Andrej Danko a Róbert Švec.

V Stupave sa od 07.00 h volí v 8 volebných miestnostiach (v 8 volebných okrskoch), kde si svoje volebné právo môže uplatniť 9465 zapísaných voličov. O vydanie hlasovacích preukazov požiadalo  234  osôb. Prvýkrát môže voliť  70 Stupavčanov.

Voľby v našom meste prebiehajú plynule, mestská polícia doposiaľ nezaznamenala žiadne narušenie poriadku.

Počas volieb platí moratórium, končí sa po zatvorení všetkých volebných miestností.

Vytvorené: 23. 3. 2024
Posledná aktualizácia: 23. 3. 2024 20:26