PROBLÉM S VYKUROVANÍM V ZÁKLADNEJ ŠKOLE

PROBLÉM S VYKUROVANÍM V ZÁKLADNEJ ŠKOLE Problém s vykurovaním v objekte panelovej budovy školy evidujeme a vnímame rovnako citlivo ako vy, rodičia, či žiaci priamo v triedach.

Ide o havarijný stav, ktorý bol zistený na vykurovacom zariadení koncom augusta tohto roka. Od tohto momentu mesto Stupava problém intenzívne rieši. Keďže išlo o nepredvídateľnú udalosť, mesto požiadalo o súčinnosť Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré poskytlo dotáciu vo výške 100 000 eur na odstránenie poruchy.

Aktuálne sa vykonávajú rozsiahle zásahy do vykurovacieho systému, aby došlo k jeho zefektívneniu, keďže doteraz nerekonštruované zariadenie si postupne pýta svoju daň.

Vedenie mesta dnes opätovne konzultovalo situáciu s vedením základnej školy. Od zajtra 15. októbra 2021 budú pre žiakov 2. stupňa (teda žiakov nachádzajúcich sa v panelovej budove školy) skrátené vyučovacie hodiny na 30 minút.

Teplotný stav v triedach budú denne monitorovať poverení zamestnanci základnej školy, ako aj mestského úradu, a na pravidelnej báze vyhodnocovať v zmysle platnej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR.

Ilustračná fotografia: ri, pixabay

Vytvorené: 14. 10. 2021