Navigácia

Obsah

PROGRAM NA MÁJ V EKOCENTRE

Typ: ostatné
Májový program Ekocentra Aj v máji pre Vás Ekocentrum Stupava pripravilo atraktívny program, naplno sa už rozbehnú aj výpravy do terénu.

 Môžete tak navštíviť napríklad jaskyne Borinského krasu, Prírodnú rezerváciu Pod Pajštúnom či ornitologickú a botanickú lokalitu Devínske jazero. Nebude ale chýbať ani program priamo v ekocentre. 

Povieme si, aké vtáky žijú na Záhorí, ako oberať drobné ovocie od skorej jari do neskorej jesene, záhradkári sa dozvedia, čo je to kvalitná pôda či ako na ňu, a kreatívne duše sa môžu zapojiť do háčkovacieho workshopu. Dozviete sa aj to, akú úlohu hrá kôň v živote človeka a deti sa povozia na poníkoch.

Máj v ekocentre patrí okrem iného aj susedskému festivalu Láskavá Stupava, ktorý v sobotu 25. mája prepojí susedov, šikovných umelcov, remeselníkov, občianske združenia, jednotlivcov, aktivistov aj prevádzky do jedného celodenného programu. Ten uzavrie Koncert Marek a Martin Geišbergovci, Lucia Korená a Ondrej Kovaľ v synagóge o 19.00.

Do pozornosti dávame aj ďalší ročník obľúbeného celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, Stupava, do ktorého sme päť zapojili. Téma je Päť zmyslov v záhrade, takže budeme ochutnávať, ovoniavať, počúvať, obzerať, ohmatávať a skúmať.

Tešíme sa na vašu návštevu.


Vytvorené: 24. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 16. 5. 2024 8:20
Autor: Mgr. Erika Piesecká