Navigácia

Obsah

SALÓN VÝTVARNÍKOV 2021

Typ: ostatné
Pozývame vás na kultúrno-umelecké podujatie Salón výtvarníkov 2021, na ktorom sa predstaví 88 výtvarníkov. Vo výbere autorov a diel bude mať zastúpenie aj Stupava.

Salón výtvarníkov sa opätovne zaskvie ako mimoriadna kultúrno-umelecká príležitosť pre výtvarníkov spod Malých Karpát, Bratislavy a z Bratislavského kraja, kde môžu prezentovať svoju tvorbu v rámci kolektívnej výstavy v moderných priestoroch galérie Zoya Museum – ELESKO Wine Park v Modre. Organizátorom podujatia je Malokarpatské osvetové stredisko v Modre v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Hlavným partnerom tohto výnimočného podujatia je Fond na podporu umenia, ktorý ho z verejných zdrojov podporil.

Ide o tvorbu 88 výtvarníkov, ktorí sa rozhodli spoločne vám ju predstaviť v tomto jubilejnom ročníku. V jeho portfóliu sa objavuje mnoho známych mien, ktoré by mohli prispieť k jeho prestíži, ale úlohou Salónu je spájať, nie súťažiť, byť vďačný za svoj dar - dar tvoriť. V rámci expozície výstavy môžete vzhliadnuť aj kolektívne dielo autorov Salónu výtvarníkov 2021 pod názvom „Vďačnosť Zemi“. Všetci hlboko vo svojich srdciach cítime, že sme túto tému dlho zanedbávali a dá sa povedať, že aj vedome odsúvali. Nie je to už téma ekologická, ani politická, je to téma hlboko citová - téma lásky k rodnej hrude, k životodarnej planéte, ktorá nás trpezlivo nosí na svojom chrbte, k bytosti menom Zem.

Kurátorom výstavy a jej priamym účastníkom je Mgr. Pavol Šima-Juriček.

Výstava Salón výtvarníkov v Zoya Museum – ELESKO Wine Park v Modre je pre verejnosť prístupná od 18. júna do 19. septembra 2021, počas návštevných hodín od stredy do nedele, v čase od 11.30 do 18.30.

Viac informácií o možnosti jej návštevy, ako aj zoznam vystavujúcich autorov, nájdete na stránke www.moska.sk.


Vytvorené: 8. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 8. 6. 2021 20:33
Autor: Admin dk