SLÁVNOSTNÉ PASOVANIE PRVÁKOV ZA ČITATEĽOV KNIŽNICE

SLÁVNOSTNÉ PASOVANIE PRVÁKOV ZA ČITATEĽOV KNIŽNICE V stredu a vo štvrtok (6. – 7. júna 2018) navštívila Mestskú knižnicu Ruda Morica „knihovnícka kráľovská rodina“. Pán kráľ a pani kráľovná boli pozvaní knihovníčkami na služobnú cestu do našej knižnice. Ich úlohou bolo uviesť do tajov knižničného sveta a pasovať prváčikov Základnej školy kpt. J. Nálepku za oficiálnych čitateľov.

Počas dvoch dopoludní navštívilo knižnicu osem tried prvého ročníka. Deti po zodpovedaní troch otázok: 1. Kam prišli?, 2. Aký je celý názov knižnice v Stupave?, 3. Čo sa robí v knižnici? dostali deti a pani učiteľka symbolický kľúč od brány „kráľovstva knižnice“. Kráľ a kráľovná zábavno-poučnou formou vysvetlili deťom pravidlá vypožičiavania kníh, zoznámili ich s knihovníčkami. Každá pani učiteľka dostala nástenný kalendár pre triedu, aby vedela kedy má s deťmi navštíviť knižnicu, pustiť deti na prázdniny a zvolať ich v septembri do školských lavíc. Kráľ na záver pasoval mečom každého jedného prváčika. Po pasovaní dostali deti záložku, čitateľský preukaz a vypožičali si jednu knihu.

Veríme, že sa deťom slávnostné pasovanie páčilo, budú čítať a požičiavať si z knižnice knižky.

František Brunner a Michaela Víchová
Mestská knižnica Ruda Morica, Hlavná 90/A 900 31 Stupava