Navigácia

Obsah

SOBOTA V EKOCENTRE

Typ: ostatné
Pozorovanie včelárikov V sobotu nás čaká z Ekocentra Stupava pestrý program. Pozorovanie Včelárika zlatého na Sandbergu, workshop háčkovania, ale aj prednáška Význam pôdy pre pestovanie.

HÁČKOVANIE

V sobotu 18. mája o 11.00 nás čaká tretia a záverečná časť série kurzu háčkovania. Nadviažeme na predošlé stretnutia a naučíme sa uháčkovať magický kruh, pomocou ktorého zvládnete vytvoriť loptu, kvetinky či sieťovku. Ak ovládate základné kroky, s tými komplikovanejšími vám pomôže naša lektorka, takže smelo sa medzi nás pridajte.

Vhodné od 10 rokov, príspevok vrátane bavlny a háčikov je 5 €. Prihláste sa, prosím, na ekocentrum@stupava.sk.

POZOROVANIE VČELÁRIKA ZLATÉHO

Sandberg je známa paleontologická lokalita - v dávnej minulosti tu bol breh mora, o čom svedčia nálezy fosílií. Je to ale aj významná ornitologická lokalita, v ktorej práve hniezdia včeláriky zlaté, zrejme najfarebnejšie vtáky žijúce u nás. V nedeľu 19. mája nás tak čaká Včelárik zlatý na Sandbergu, pozorovanie . Mali by sme vidieť ich kolóniu, nezabudnite si preto ďalekohľad. Začiatok o 11:00, dĺžka exkurzie cca 3 hodiny, trasa je nenáročná a vhodná pre rodiny s deťmi. Kapacita je limitovaná, prihlasovanie na ekocentrum@stupava.sk, príspevok 5 €/osoba, stretneme sa priamo v Devínskej Novej Vsi.

PREDNÁŠKA: VÝZNAM PÔDY PRE PESTOVANIE

O 14:00 si povieme, čo je pôda, prečo je zdravá a živá pôda pre záhradkárov dôležitá, aké má funkcie a aké druhy pôdy poznáme. Nebudú chýbať tipy na starostlivosť a jej úpravu, vďaka čomu nám to bude na záhonoch rásť jedna radosť. 


Vytvorené: 16. 5. 2024
Posledná aktualizácia: 20. 5. 2024 13:05