⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 10 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 10 ⚡️⚡️⚡️ 7 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 10. týždeň (7. - 13. 3.2022).

✅  Prebehla pracovná návšteva ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga v Stupave. Spoločne s riaditeľkou základnej školy Zuzanou Šimkovou a primátorom Petrom Novisedlákom sa venovali téme nadstavby školy a možnosti finančnej pomoci zo strany ministerstva, vďaka ktorej by bolo možno vybaviť nové triedy a učebne. V priestoroch nového poschodia, ktoré je pred dokončením, pribudne celkovo 21 nových tried a učební ako aj pedagogické a hygienické zázemie.

✅  Zasadala mestská rada, ktorá prerokovala 18  bodov programu a schválila program mestského zastupiteľstva 17.3.2022.

✅ Od 10.03.2022 je otvorený humanitárny sklad pre občanov Ukrajiny, kde budú môcť osoby postihnuté vojnovým konfliktom získať šatstvo, obuv, školské potreby, hygienické prostriedky a potraviny. Je možné do skladu v prípade záujmu aj priniesť potrebnú materiálnu pomoc v jeho prevádzkových hodinách, nachádza sa v budove Mestského a kultúrneho informačného centra (MKIC), vchod z Kúpeľnej ulice.

✅ Mesto Stupava na základe uvoľňovania protiepidemiologických opatrení prešlo od pondelka 14. marca 2022 do bežného režimu. Otvorená je v plnom rozsahu podateľňa, pokladňa, matrika aj ostatné oddelenia v budove mestského úradu ako aj stavebný úrad. Mesto poskytuje všetky služby verejnosti v bežných úradných hodinách, aj napriek tomu vás prosíme o dodržiavanie stále platných opatrení.

✅ Verejnoprospešné služby Stupava sa okrem bežných činností venovali aj čisteniu autobusových zastávok, oprave výtlkov a ciest do záhradkárskych lokalít. Na ďalšie spracovanie odovzdali vytriedené plechovky či zelený odpad.

✅ Mestská polícia v 6 prípadoch preverovala a následne riešila priestupky proti verejnému poriadku, v rámci objektívnej zodpovednosti riešila 13 priestupkov a 24 priestupkov vodičov, ktorí porušili niektorú z povinností v statickej doprave. V 2 prípadoch riešila priestupky proti občianskemu spolunažívaniu, kde došlo k fyzickému napadnutiu osoby.

✅ MKIC organizovalo podujatie ku Dňu žien a školu tanca s Miguelom Mendezom, na ktorú opäť pozýva v utorok o 18:30 h. vo Veľkej sále kultúrneho domu.

✅ Členovia Dobrovoľného hasičského zboru Stupava zasahovali v piatok 11.03.2022 pri požiari garáže s prístreškom a okolitého porastu na ulici Novohorská v meste Stupava.

Vytvorené: 16. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 16. 3. 2022 11:36