STUPAVSKÉ BLESKOVKY 18

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 18 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulý 18. týždeň (3.– 9.5.2021).

✅ Zasadalo mestské zastupiteľstvo, ktoré vrátane majetkových vecí prerokovalo 31 bodov.

✅ Primátor mesta sa zúčastnil riadneho snemu Únie miest Slovenska.

✅ Zástupcovia mesta Stupavy, Jednoty dôchodcov a Klubu seniorov Pohoda, ZO Slovenských protifašistických bojovníkov a Červeného kríža si kladením vencov pripomenuli výročie úmrtia M. R. Štefánika.

✅ Zrealizovala sa oprava havarijného stavu komína na budove Materskej školy na Marcheggskej ulici.

✅ Zamestnanci Mestského kultúrneho a informačného centra v Stupave pripravili priestory na burzu kníh, ktorá aktuálne prebieha v kultúrnom dome. Taktiež absolvovali školenie mobilných asistentov sčítania a sú pripravení pomôcť obyvateľom so sčítaním sa.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava pokročili s prácami na rekonštrukcii rybníka v parku, zapojili sa aj do úprav v okolí Artézskej studne smerom z Lozorna. Naplno odštartovali sezónu kosenia a nechýbalo ani tradičné čistenie chodníkov, ulíc a parku.

✅ Mestská polícia vypátrala majiteľa vozidla, ktorý pri parkovaní poškodil niekoľko motorových vozidiel. Riešila dopravné priestupky v centrálnej mestskej zóne a na Devínskej ceste a Záhumenskej ulici, tiež niekoľko priestupkov proti verejnému poriadku spáchané porušením VZN č. 3/2011 o životnom prostredí. Okrem toho hliadky MsP zabezpečovali v ranných hodinách bezpečný prechod detí na priechodoch pre chodcov pri základnej škole na Hlavnej, Školskej a Zdravotníckej ulici.

Vytvorené: 14. 5. 2021
Posledná aktualizácia: 14. 5. 2021 10:32