⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 22 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ  BLESKOVKY ⚡️⚡️⚡️ 1 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 22. týždeň (30.5. - 5.6.2022).

✅ Zástupcovia mesta sa zúčastnili na Dni detí na Základnej škole Kpt. Nálepku v Stupave, ktorý bol plný environmentálnych, športových aj kultúrnych aktivít. Podujatie zorganizovala Základná škola spolu s Občianskym združením pri ZŠ, mestskými organizáciami a občianskymi organizáciami pôsobiacimi v Stupave a okolí. Vďaka spolupráci s Ministerstvom vnútra SR a Nadáciou Volkswagen boli súčasťou dňa aj ukážky policajnej práce a dopravná výchova.

✅ Oddelenie majetkovo-právne a legislatívne pripravovalo materiály na riadne zasadnutie Komisie majetkovej a legislatívno-právnej a zúčastnilo sa konzultácie ohľadne riešenia revitalizácie a úpravy zámockého parku.

✅ Mestská polícia zadržala páchateľa, ktorý poškodil, rozoberal a pokúšal sa odviesť  časti budovy Troyerovej kúrie, v blokovom konaní riešila podguráženého výtržníka a pátrala po rodičoch maloletého chlapca, ktorého rodičia vysadili z vozidla na jednej zo Stupavských ulíc  a z miesta odišli. Už tradične v ranných hodinách pomáha organizovať dopravu a prechod detí cez cestnú komunikáciu na križovatke pri Základnej škole.

✅ Verejnoprospešné služby Stupava okrem bežných prác pri čistení mesta a vývoze odpadkov opravili rozpadávajúci sa obrubník na Hlavnej ulici, pokračovali v kosení a starostlivosti o zeleň a opravili aj dlažbu na Nám. sv. Trojice.

✅ MKIC zorganizovalo počas víkendu Pivný festival, počas ktorého prebehol aj IX. ročník pretekov modelov parníkov Stupavská para. Na Deň detí boli pred Domom kultúry pripravené skákacie atrakcie, rozprávkoví maskoti Mickey a Minnie,  občerstvenie aj kolotoče či maľovanie na tvár. V synagóge sa tiež konala výstava fotografií Vladimíra Švestku IN Memoriam.

✅ V Mestskej knižnici Ruda Morica sa uskutočnilo tretie stretnutie tvorivého krúžku Z rozprávky do rozprávky, rovnako prebehlo aj ďalšie stretnutie prírodovedného krúžku Vĺčatá.

✅ Členovia dobrovoľného hasičského zboru Stupava zasahovali pri dopravnej nehode a nechýbali ani pri ukážkach práce na Dni detí na Základnej škole.

✅ Redakcia Stupavských novín pre vás pripravuje júnové vydanie, ktoré si nájdete v schránkach alebo v online archíve 20. júna.

Vytvorené: 8. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 8. 6. 2022 18:41