⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 23 ⚡️⚡️⚡️

⚡️⚡️⚡️ STUPAVSKÉ BLESKOVKY 23 ⚡️⚡️⚡️ 2 Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulý 23. týždeň (6.6.- - 12.6.2022).

✅ Na Mestskom úrade zasadala komisia školstva, športu a kultúry, na ktorej sa riešilo časové pôsobenie troch subjektov PourArt, Základná umelecká škola a KinoX, v priestoroch divadla/kina v MKIC. Všetky tri subjekty začnú zdieľať spoločný priestor v MKIC od 1.7. 2022, kedy aj KinoX obnovuje svoju činnosť premietaním.V minulom týždni prišlo aj k podpísaniu zmlúv všetkými tromi subjektmi.

✅ Primátor mesta sa zúčastnil na XXXIV. riadnom sneme Únie miest Slovenska, ktorý sa venoval témam ako financovanie miest, zelená transformácia a rozvoj regiónov. Snem okrem iného vyjadril svoj nesúhlas s návrhom, aby zvyšovanie rodinných prídavkov, daňového bonusu či príspevkov na krúžky vo výške viac ako pol miliardy eur bolo financované znížením príjmov samospráv. Samosprávy by boli nútené pristúpiť k zvyšovaniu daní, poplatkov a k redukcii služieb obyvateľom, čo by bolo kontraproduktívne riešenie.

✅ Verejnoprospešné služby Stupava odpratávali naplaveniny po dažďoch z cestných komunikácií, venovali sa aj čisteniu chodníkov a orezom polámaných kríkov a stromov. Okrem toho pokračovalo kosenie v rámci mesta aj údržba kvetinovej výsadby.

✅Mestská polícia zadokumentovala 8 vrakov vozidiel na Marcheggskej ulici, riešila 12 prípadov  rušenia nočného pokoja a 2 prípady občianskeho spolunažívania. Už tradične nechýbala ani na priechodoch pre chodcov v ranných hodinách.

✅ Mestské kultúrne a informačné centrum sa sústredilo na prípravu podujatia Dni zelá, rovnako tak pripravuje aj Deň mestských organizácií. V Kultúrnom dome sa konalo divadelné predstavenie Lakomec a v Mestskej knižnici R. Morica stretnutie Stupavských vĺčat.

✅Členovia Dobrovoľného hasičského zboru po prívalových dažďoch odčerpávali vodu zo zatopenej komunikácie, kde hrozilo aj zatopenie rodinných domov.

Vytvorené: 14. 6. 2022
Posledná aktualizácia: 14. 6. 2022 14:15