STUPAVSKÉ BLESKOVKY 4, 5

STUPAVSKÉ BLESKOVKY 4, 5 Stupavské bleskovky vám aj dnes prinášajú informácie z diania v meste za uplynulé dva týždne (25.1. – 7.2.2021).

✅ Primátor mesta sa zúčastnil na online rokovaniach Klubu starostov a primátorov okresu Malacky, tiež na online zasadnutí Bratislavského samosprávneho kraja, kde sa rokovalo o projektoch z oblasti školstva, kultúry, verejnej dopravy, cyklodopravy, životného prostredia a zo sociálnej oblasti. Mesto Stupava pripravuje zásobník projektov pre výzvy v nasledujúcich rokoch.

✅ Samospráva sa spolupodieľala na príprave a organizácii antigénového testovania, niektorí zamestnanci vypomáhali a boli v teréne aj počas víkendových skríningov.

✅ Vedenie ekonomického oddelenia informovalo o spracovaní účtovnej závierky za rok 2020.

✅ Opakovane zasadal krízový štáb mesta.

✅ Vedenie MKIC sa zúčastnilo na zasadnutiach krízového štábu mesta, spolu so zamestnancami Mestskej knižnice Ruda Morica pripravovali odberové miesta v priestoroch MKIC a knižnice, cez víkendy vypomáhali počas skríningu. Okrem toho riešili opravu kanalizačného potrubia v knižnici.

✅ Mestská polícia zadržala muža, na ktorého OS Malacky vydal príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. MsP spolu s príslušníkmi Dobrovoľného hasičského zboru Stupava zabezpečovali počas víkendov plynulý priebeh na odberových pracoviskách. MsP pri kontrolnej činnosti zistila porušenie nariadení vlády SR a porušenie opatrení Úradu verejného zdravotníctva v dvoch prevádzkach pohostinských zariadení, ktoré odstúpila príslušným orgánom na ďalšie konanie.

✅ Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava začali s revitalizáciou Pivovarského rybníka v parku, venovali sa aj oprave verejného osvetlenia či prípravným prácam pred antigénovým testovaním. Nainštalovali aj nový stĺp osvetlenia na Hlavnej ulici, ktorý bol po nehode poškodený a pomohli s odvozom starých pneumatík z lesa po susedskej brigáde. V ostatných dňoch sa venovali oprave verejného rozhlasu a osvetlenia, tiež orezu polámaných konárov. K bežným činnostiam ako vývoz odpadu a jeho triedenie, čistenie ulíc a chodníkov, pribudlo aj zametanie a posýpanie po snežení, čistenie cyklotrasy a zber odpadkov popri hlavných ťahoch. Úpravy a opravy prebehli aj na cestách na Lesnej ulici či do záhradkárskych osád Grefty, Lintavy a Ovocinár.

Vytvorené: 10. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 10. 2. 2021 14:34