⚡️⚡️⚡️STUPAVSKÉ BLESKOVKY⚡️⚡️⚡️

Výstavba MŠ Zvončeková Stupavské bleskovky vám prinášajú informácie z diania v meste Stupava za uplynulé dva týždne (01.05.2023 - 14.05.2023).

✅Zamestnanci mestského úradu pripravovali podklady pre zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 4. mája v kultúrnom dome. Video záznam zo zasadnutia mestského zastupiteľstva nájdete tu.

✅Rozbehnuté stavby materských škôl na Zvončekovej a Ružovej ulici prebiehajú podľa dohodnutého časového harmonogramu. V rámci stavby škôlky na Zvončekovej ulici sú vybudované obvodové múry aj priečky a je zabetónovaný stužujúci veniec.

✅Počas posledného víkendu sa v úlohe sobášiaceho prvýkrát predstavil aj poslanec Mestského zastupiteľstva v Stupave Ing. Ján Kušnír, pričom svadba sa konala v krásnom prostredí na Bašte Pajštún.

✅Základná škola kpt. J. Nálepku v Stupave usporiadala akciu DEŇ DRUHÝCH ŠANCÍ. Našej škole sa podarilo vyzbierať v prepočte 23kg oblečenia na jedného žiaka, čím sa stala 4. najúspešnejšou školou zapojenou do zbierky šatstva. Akciu spestrila módna prehliadka. Deti predviedli štýlové modely z vyzbieraného oblečenia a učitelia modely z recyklovaných materiálov. Nechýbala príjemná hudba, výborné občerstvenie, či stánky prezentujúce občianske združenia.

✅Úžasný herecký výkon v podaní herečky Zdeny Studenkovej mali možnosť vidieť Stupavčania vo štvrtok 11. mája vo veľkej sále kultúrneho domu v monodráme Shirley Valentine.  Išlo o bravúrne a s humorom vyrozprávaný príbeh ženy, ktorá dlhé roky žije v manželstve, z ktorého sa už dávno vytratila iskra. Organizátorom tohto divadelného predstavenia bolo MKIC Stupava.

✅V Mestskej knižnici Ruda Mórica sa ako každý štvrtok podvečer stretli Stupavské vĺčatá. V centre pozornosti boli tentokrát zvuky zvierat a ich dorozumievanie sa.

✅V Ekocentre bola vďaka dobrovoľníckej brigáde a worskhopu vysadená malá kvetinová lúka, nechýbala ani exkurzia za vodnými živočíchmi či prechádzka s botaničkou rezerváciou Pod Pajštúnom. V sobotu 20. mája čaká návštevníkov ekocentra program počas celého dňa. Nebude chýbať vychádzka so zoológom na Vrchnú horu, poradňa prírodného záhradkára, výroba drevených domčekov, ale ani stretnutie so včelármi a výroba sviečok či remeselné dielničky s vlnou. Najnovšie si môžete požičať pri návšteve aj základné športové vybavenie a stráviť v Malom parku príjemný čas s priateľmi či rodinou.

✅Verejnoprospešné služby Stupava sa okrem bežných činností venovali aj opravám lokálnych výtlkov, starostlivosti o kríky a stromy či čisteniu dažďových vpustí a vysádzaniu muškátov na hlavných ťahoch mesta. Opravy čakali aj mestský rozhlas či verejné osvetlenie, zamestnanci sa postarali aj o likvidáciu čiernej skládky.

✅Vodárne a kanalizácie Stupava okrem rutinných činností na ČOV a údržbových prác v rámci ich areálu, v poslednom období vykonali veľké čistenie odstredivky, ale aj opravu a výmenu veľkého čerpadla čističky odpadových vôd. Pracovníci vodární tiež riešili problém na Jilemnického ulici s kanalizačnou prípojkou, kde vykonali zmeranie a očistu potrubia.

✅Redakcia Stupavských novín finalizovala podklady do májového vydania novín. Najnovšie číslo bude občanom postupne distribuované do poštových schránok od piatku 19. mája.

✅Mestská polícia vypátrala, zadržala a odovzdala príslušníkom cudzineckej polície skupinu 12-tich migrantov zo Sýrie. V súčinnosti s ODI Malacky zabezpečovali miesto dopravnej nehody a spolu s jednotkou DHZ Stupava boli vyslaní k požiaru vozidla na Železničnej ulici. Spolu s príslušníkmi obvodného oddelenia policajné zboru Stupava vykonali pátranie po nezvestnej osobe. Policajti vypátrali stratené maloleté dieťa. V rámci prevencie vykonáva mestská polícia prednášky a praktické ukážky riešenia priestupkov pre deti 1. stupňa ZŠ kpt. J. Nálepku v Stupave.

✅Dobrovoľní hasiči Stupava zasahovali v sobotu 6. mája pri dopravnej nehode troch osobných automobilov na diaľničnej križovatke D4 - D2, medzi Stupavou a Bratislavou. Nehoda si vyžiadala celkovo dve zranené osoby, ktoré boli v starostlivosti Záchrannej zdravotnej služby. Hasiči vykonali na vozidlách protipožiarne opatrenia, zamedzili úniku pohonných hmôt  a následne očistili vozovku. V stredu 3.mája boli hasiči vyslaní k požiaru osobného auta na Železničnej ulici.

Vytvorené: 16. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 21. 5. 2023 17:03