TERMÍN VEREJNÉHO ZHROMAŽDENIA OBYVATEĽOV STUPAVY SA POSÚVA NA DECEMBER

TERMÍN VEREJNÉHO ZHROMAŽDENIA OBYVATEĽOV STUPAVY SA POSÚVA NA DECEMBER Dovoľujeme si vás informovať, že termín verejného zhromaždenia obyvateľov Stupavy sa posúva na 2.12.2021. Viac v príspevku.

Mestu Stupava bol doručený návrh konceptu nového územného plánu mesta Stupavy 10. septembra 2021.

V snahe, ktorá vychádza zo zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie súvisiacej s pandemickým ochorením COVID-19, vyvstala potreba čo najskôr zabezpečiť verejné prerokovanie územnoplánovacej dokumentácie „Územný plán mesta Stupavy – Koncept riešenia“. Verejné prerokovanie územnoplánovacej dokumentácie „Územný plán mesta Stupavy – Koncept riešenia“ sa musí uskutočniť na základe § 21 stavebného zákona.

Proces verejného prerokovania sa začal oznámením dňa 13. septembra 2021. Od toho istého dňa je koncept riešenia nového územného plánu zverejnený na úradnej tabuli mesta:

uradna-tabula/povinne-zverejnovane-informacie/uzemny-plan-mesta-stupava-koncept-riesenia-jun-2021-5309.html

Verejnosť, tzn. nie iba obyvatelia Stupavy, môže predkladať pripomienky k predloženému konceptu do 2. novembra 2021.

Verejné prerokovanie spojené s výkladom spracovateľa sa uskutoční dňa 29.09.2021 o 17:00 h. Tým mesto vytvára primeraný časový priestor na oboznámenie sa s predloženou územnoplánovacou dokumentáciou a jej pripomienkovanie.

Okrem toho Mestské zastupiteľstvo v Stupave v júni 2021 zvolalo termín zhromaždenia obyvateľov k téme územného plánu (zmeny a doplnky a koncept nového ÚP) na 20. septembra 2021. Na tomto zhromaždení sa môže zúčastniť iba vymedzený okruh osôb, ktorý vyplýva z čl. IV všeobecne záväzného nariadenia Mesta Stupavy č. 4/2016 o podmienkach uskutočňovania územnej samosprávy v meste Stupava prostredníctvom zhromaždenia obyvateľov mesta. Toto zúženie okruhu možných účastníkov zhromaždenia obyvateľov neumožňuje spojiť verejné prerokovanie podľa stavebného zákona s prerokovaním na zhromaždení obyvateľov.

Vzhľadom na termín odovzdania dokumentácie „Územný plán mesta Stupavy – Koncept riešenia“ sa nepodarilo vytvoriť dostatočný časový priestor (najmenej 15 dní) na oboznámenie sa s týmto materiálom. S prihliadnutím aj na vyššie uvedenú okolnosť mestská rada odporučila presunúť termín zhromaždenia obyvateľov mesta Stupavy na 2. december 2021. Primátor s ohľadom na toto odporučenie mestskej rady a po konzultáciách s poslancami mestského zastupiteľstva sa rozhodol zmeniť termín zhromaždenia obyvateľov mesta na 2. december 2021.

V súčasnosti je najvýznamnejším rizikom verejného prerokovania Konceptu riešenia Územného plánu mesta Stupavy zhoršujúca sa epidemiologická situácia a z toho vyplývajúce obmedzenia pre organizáciu hromadných podujatí.

Príloha

Vytvorené: 17. 9. 2021