V ŠKOLE NAMIESTO RESPIRÁTOROV RÚŠKA

V ŠKOLE NAMIESTO RESPIRÁTOROV RÚŠKA Úrad verejného zdravotníctva SR dnes zverejnil vyhlášku, podľa ktorej sa zmierňujú podmienky prekrytia horných dýchacích ciest vo vybraných situáciách.

Ôsmaci a deviataci, ktorí sa vracajú v pondelok 19. apríla 2021 k prezenčnej forme vyučovania, mali pôvodne zasadnúť do lavíc v respirátoroch. Dnes však došlo k prehodnoteniu situácie a s účinnosťou od pondelka 19. apríla 2021 budú môcť druhostupniari v interiéri školy vymeniť respirátor za rúško.

Okrem žiakov sa zmeny dotknú aj pedagogických a odborných zamestnancov  v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu, zamestnancov vykonávajúcich rizikovú prácu, pri ktorej sú vystavení záťaži teplom alebo fyzickej záťaži, zamestnancov s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a zamestnancov s kožnými ochoreniami tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohlo viesť k zhoršeniu stavu.

Úplné znenie vyhlášky: pdf

Ilustračná fotografia: Alexandra_Koch, pixabay