VYHODNOTENIE PRIESKUMU NÁZOROV OBČANOV STUPAVY K PROJEKTU HABÁNKY

VYHODNOTENIE PRIESKUMU NÁZOROV OBČANOV STUPAVY K PROJEKTU HABÁNKY Mesto Stupava 11. novembra 2020 vyhlásilo na svojej oficiálnej webovej stránke prieskum, prostredníctvom ktorého mohli občania Stupavy vyjadriť svoj postoj k projektu Habánky do 31. decembra 2020.

Počas tejto doby zaregistrovala stránka s odkazom na dotazník 2313 návštev, pričom viac ako tisícka z nich dotazník len zobrazila. Z počtu 1080 vyplnených dotazníkov vzišli na otázku:

1. Súhlasíte s tým, aby sa projekt Habánky v meste Stupava realizoval? nasledovné výsledky:

ÁNO – za realizáciu projektu sa vyjadrilo 120 občanov, čo predstavuje 11,11%

NIE – proti realizácii projektu sa vyjadrilo 942 občanov, čo predstavuje 87,22%

NEVIEM – nevedelo sa vyjadriť 20 občanov, čo predstavuje 1,67%.

V bode č. 2 predmetného dotazníka mohli občania Stupavy stručne uviesť dôvody, prečo sa rozhodli pre danú možnosť. Tieto argumenty sa priebežne vyhodnocujú, väčšina respondentov sa zamerala na infraštruktúru a občiansku vybavenosť mesta.

Verejná diskusia k tejto téme bude naďalej pokračovať. Po zmiernení opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu mesto Stupava avizuje zhromaždenie obyvateľov a zváži aj možnosť miestneho referenda.

Vytvorené: 12. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 12. 2. 2021 7:45