ZBER KUCHYNSKÉHO ODPADU Z BYTOVÝCH DOMOV

ZBER KUCHYNSKÉHO ODPADU Z BYTOVÝCH DOMOV Od 1. júla 2021 sa aj v Stupave spustí zber kuchynského odpadu z bytových domov.

Od tohto dňa budú Verejnoprospešné služby Stupava postupne rozmiestňovať na kontajnerové stojiská hnedé nádoby s priedušnými 120 litrovými vrecami určenými na tento druh odpadu.

Týždňový interval zvozu

Prvé zvozy prebehnú v týždni od 5. júla podľa potreby a následne od 12. júla sa budú realizovať v pravidelných týždňových intervaloch. Každý týždeň budú vymenené vrecia, prípadne aj celé nádoby za nové a čisté.

Kompostovateľné vrecká

Obyvatelia bytových domov majú možnosť si v týždni od 28. júna 2021 vyzdvihnúť malé prevetrávané, kompostovateľné 10 litrové vrecká na mestskom úrade, na zbernom dvore alebo v kancelárii VPS. V týchto vreckách je možné umiestniť kuchynský odpad do hnedej nádoby na kontajnerovom stojisku. Nie je možné vkladať do nádoby kuchynský odpad v plastových nekompostovateľných taškách alebo vreckách.

Obyvatelia rodinných domov a záhradkári majú možnosť spracovávať kuchynský a bio odpad v kompostéroch, ktoré na tento účel poskytlo mesto bezplatne všetkým záujemcom počas predošlého roka. V prípade schváleného grantu bude možné zabezpečiť kompostéry aj pre ďalších obyvateľov. Tiež majú možnosť tento odpad odovzdať na zbernom dvore alebo použiť označenú nádobu na voľne prístupnom kontajnerovom stojisku.

ČO PATRÍ DO NÁDOBY NA ROZLOŽITEĽNÝ KUCHYNSKÝ ODPAD

- starý chlieb a pečivo

- zvyšky jedla, kávy a čaju

- mäso, ryby, mliečne výrobky, vajcia

- potraviny po záručnej lehote

- vaječné a orechové škrupiny

ČO NEPATRÍ DO NÁDOBY NA ROZLOŽITEĽNÝ KUCHYNSKÝ ODPAD

- použitý jedlý olej a tuk (bude sa zbierať osobitne)

- zelený odpad zo záhrad (je ho možné bezplatne doviezť na zberný dvor)

- stavebný odpad (je ho možné odovzdať za poplatok 78,00 € / 1 t na zbernom dvore)

- triedený odpad (patrí do nádob na to určených)

- cigaretové ohorky

- stavebný odpad

- uhynuté zvieratá

- plienky

- vrecká z vysávača

Skúšobný zber kuchynského oleja

V rámci zvyšovania podielu triedeného odpadu plánujú v druhej polovici roka Verejnoprospešné služby spustiť v Stupave aj skúšobný zber použitého kuchynského oleja. Bližšie informácie čoskoro.

Vytvorené: 21. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 21. 6. 2021 15:42